wyszukaj w  

Zimna wojna  - 18.02 godz.14.30
Chłopiec z burzy - 2D dubbing  - 18.02 godz.16.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Ogłoszenia ...

Kaliber 44 na Włóczykiju 2018 już 3 marca!

W sobotę 3 marca 2018 w ramach Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij" wystąpi grupa Kaliber 44. Zespół zagra koncert w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury o godz. 21.15.

Przedsprzedaż biletów rozpoczęła się we wtorek 6 lutego. Można je nabyć w Gryfińskim Domu Kultury (ul. Szczecińska 17). Cena biletów: 35 zł (normalny), 20 zł (dla osób z włóczykijowymi karnetami).

Grupa powstała w roku 1994 w Katowicach z inicjatywy nastoletnich raperów - braci Michała Martena znanego jako Ś.P. Brat Joka i Marcina Martena występującego pod pseudonimem Lord MM Dab. Wkrótce potem do zespołu dołączył Piotr Łuszcz występujący jako Mag Magik I. W 1996 r. grupą zainteresował się Sławomir Pietrzak, właściciel firmy S.P. Records.
Grupa zadebiutowała w 1996 r. utworem "Do Boju Zakon Marii", który ukazał się na pierwszej składance S.P. Tego samego roku ukazał się także debiutancki album studyjny formacji zatytułowany "Księga Tajemnicza. Prolog". Wydawnictwo cieszyło się dużą popularnością i uznaniem wśród krytyków oraz fanów, sprzedając się w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów "Magia i miecz" oraz "Plus i minus". Członkowie grupy wykonywaną muzykę określili jako hardcore psycho rap. Gościnnie w nagraniach wzięła udział grupa 3xKlan.

W listopadzie 1997 na kompilacji Hip-Hopla został opublikowany utwór pt. "A może tak, a może nie", który był zapowiedzią drugiego albumu grupy. W 1998 r. ukazała się druga ich płyta pt. "W 63 minuty dookoła świata". Materiał stanowił odejście od konwencji hardcore psycho rapu. Wydawnictwo było promowane utworem "Film", do którego został zrealizowany teledysk. Utwór był także notowany na listach przebojów Polskiego Radia Szczecin i Programu Trzeciego PR. Drugi album grupy również cieszył się powodzeniem, uzyskał on wkrótce status złotej płyty. Tego samego roku od grupy odszedł Piotr Łuszcz. Również w 1998 r. oficjalnym członkiem formacji został Sebastian Filiks znany jako DJ Feel-X.
W 2000 r. ukazał się trzeci album Kaliber 44 zatytułowany "3:44". Popularność pochodzącego z płyty utworu "Konfrontacje", notowanego na listach Polskiego Radia nie miała jednak przełożenia na sukces komercyjny trzeciego wydawnictwa. Nagrania zadebiutowały na 49 miejscu zestawienia OLiS, z którego wypadły po tygodniu. Pod koniec 2000 r. samobójstwo popełnił były członek formacji Piotr "Mag Magik I" Łuszcz. Wkrótce potem Michał "Joka" Marten wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Marcin "Abradab" Marten podtrzymywał działalność koncertową zespołu do 2003 roku, kiedy to podjął się solowej działalności artystycznej. Niespełna rok później ukazał się solowy debiut rapera pt. "Czerwony album". W międzyczasie, niespełna po trzech latach, do ojczyzny powrócił Michał Marten. W latach późniejszych bracia Martenowie sporadycznie razem koncertowali.

W 2016 roku grupa w składzie Abradab i Joka wydaje czwarty studyjny album pt. "Ułamek Tarcia". Na krążku gościnnie pojawiają się Rahim, Gutek oraz Grubson. Zespół odbył trasę koncertową promującą najnowszy album, zaliczając występy na dużych festiwalach, takich jak Hip-Hop Kemp, Orange Warsaw Festiwal, Solidarity of Arts czy Off Festiwal. Płyta osiąga status platyny, a koncerty tak w kraju, jak i zagranicą cieszą się ogromną popularnością.

2018-01-20