wyszukaj w  

Miśków 2-óch w Nowym Jorku - 2D Dubbing  - 16.12 godz.13.15
Robin Hood: Początek - 2D Dubbing - 16.12 godz.15.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Impreza ...

9. Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca

data: 

17-19.11.2017

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury

organizator: 

Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADUGryfiński Dom Kultury

Przed nami 9 edycja Festiwalu Małych Form Ruchowych JESIENNA SCENA TAŃCA. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2017. Festiwal oferuje swoim widzom tak jak dotychczas szerokie spektrum aktywnego uczestnictwa w kulturze. Mamy też jest kilka nowości, nową szatę graficzną oraz promujący taniec i festiwal -Tydzień Tańca w Gryfinie.

Oferujemy spektakle ruchowe o różnej estetyce, ale wszystkie na wysokim poziomie artystycznym. W tym roku oprócz gości z Polski zaprosiliśmy artystów Z Niemiec, Szwajcarii oraz Japonii. Zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego i afro. W tym roku po raz pierwszy proponujemy trzy bloki zajęć. Zajęcia kierowane są zarówno do tancerzy jak i do osób, które dopiero zaczynają przygodę z ruchem. Więcej informacji o warsztatach znajdziemy pod linkiem http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402

Wracamy do propozycji cichej dyskoteki. Silent Disco to impreza, która cieszyła się do tej pory dużym zainteresowaniem. Trzech DJ'ów zaprosi do zabawy w różnych stylach muzycznych Więcej tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=968

Tydzień Tańca w Gryfinie to pokazy tańca, warsztaty taneczne i konkurs plastyczny. Wszystkie te działania mają poszerzyć wiedzę o tańcu i zachęcić młodzież do zainteresowania się tą dziedziną sztuki. Prace nagrodzone w konkursie prezentowane będą podczas festiwalu obok wystawy prac malarskich studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Informacje o Tygodniu Tańca znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=964

Zainteresowanych rezerwacją wejściówek na wydarzenia JST prosimy o kontakt mailowy z reprezentantami organizatorów odpowiedzialnymi za poszczególne wydarzenia.
REZERWACJA BILETÓW NA SPEKTAKLE: Ewelina Tołyż tewela95@gmail.com
REZERWACJA BILETÓW NA SILENT DISCO: Weronika Giżycka gizyckaweronika@gmail.com
REZERWACJA WARSZTATÓW: Maja Szymkowiak majabzz@wp.pl , więcej informacji o warsztatach znajdziemy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=ogloszenie&ogloszenia_id=1402

Po dokonaniu rezerwacji dostaną Państwo maila zwrotnego z numerem konta, informacjami i danymi do przelewu.
Odbiór biletów od 6 listopada 2017 lub bezpośrednio przed wydarzeniem w Gryfińskim Domu Kultury. Istnieje również możliwość kupna biletu osobiście w Gryfińskim Domu Kultury w dniach festiwalu, niestety już bez gwarancji miejsca.

Bilety można też nabyć w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury. Zapraszamy do GDK w dni robocze od godziny 8 do 17. Cena biletu na jeden dzień pokazów choreografii podczas JST wynosi 15 zł. Bilet na Silent Disco to także koszt 15 zł.
Osoby chcące uczestniczyć w Silent Disco, które odbędzie się 18 listopada 2017 w godzinach 21:00-03:00 informujemy, że słuchawki wydawane będą TYLKO na podstawie dowodu tożsamości. Prosimy o tym pamiętać!

Organizatorem festiwalu jest Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU.
Współorganizatorem i miejscem głównych wydarzeń festiwalu jest Gryfiński Dom Kultury. Miejscem warsztatów i bazą Tygodnia Tańca jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Festiwal objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.
Festiwal powstał dzięki wsparciu finansowemu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Gryfino oraz PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Wystawa podczas JST 2017
Wydarzeniem towarzyszącym pokazom tanecznym w piątek 17 listopada 2017, będzie otwarcie wystawy "Język ciała/body language". Wystawa prezentująca prace studentów I Pracowni Malarstwa i Rysunku pod kierunkiem dr. hab. Eżbiety Wasyłyk i mgr Natalii Szostak na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace ukazują rys pracowni skoncentrowanej na konstrukcji formy i świetle. Głównym tematem przedstawionych realizacji jest kształt ludzkiego ciała i struktura koloru. Ta podstawowa treść podporządkowana jest budowie iluzji przestrzeni, która wynika z analitycznego i syntetycznego myślenia poprzez studium natury.

Spektakle i artyści JST 2017

Małgorzata Mielech- "ANONYMOUS"
Koncepcja/ wykonanie: Małgorzata Mielech
Live music: Anna Suda
Live video mapping: Olga Warabida
Małgorzata Mielech- choreograf, tancerka oraz pedagog tańca. Jest związana z DanceLab - projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Stworzyła kilka spektakli dla zespołu - "Sababa", "NILREB", "Anonymous", "I'm perfect". M. Mielech mieszka obecnie w Tel Awiwie, gdzie bierze udział w prestiżowym programie nauczycielskim Gaga Teachers Program. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 - 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Otrzymała nagrodę "Najbardziej abstrakcyjna idea" podczas Festiwalu Licht Blicke w Norymberdze. Została zaproszona przez Instytut Polski w Tel- Awiwie oraz Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Poznaniu do wzięcia udziału w polsko - izraelskiej wymianie artystycznej, jako choreograf reprezentujący Polskę.

Małgorzata Mielech "Anonymus"

Leszek Bzdyl - "Strategia"
Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Leszek Bzdyl
Muzyka: Blurt
Teksty piosenek: Lech Janerka
Reżyseria świateł: Michał Kołodziej
Leszek Bzdyl - tancerz, aktor, choreograf, reżyser - założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Dada von Bzdülöw. Na zawodowej scenie teatralnej od 1987 roku. W 1990 ukończył studia historyczne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1993 roku założył Teatr Dada von Bzdülöw, w którym reżyseruje, tworzy choreografie i występuje w większości przedstawień. Z Teatrem Dada występował w ponad 20 krajach Europy, jak również w Chinach, Indiach, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Palestynie. Jako reżyser, choreograf, twórca ruchu scenicznego oraz aktor od 1994 roku współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce. Od 2015 roku jest wykładowcą w Akademii Teatralnej w Warszawie. Prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i za granicą, m.in: Finlandia, Niemcy, Szwecja, UK, Ukraina, USA, Zimbabwe.

Leszek Bzdyl

Maikao Date i Rei Hashimoto - "Song of the Earth"
Choreografia i taniec: Maiko Data, Rei Hashimoto
Muzyka: Masahiro Sugaya
Pieśń: Nobue Kobayashi
Produkcja muzyczna: Ryo Hasegawa
Obsada oryginalna: Eiji Takeda, Ryo Hasegawa, Tomoko Kihara
Maiko Date -tancerka i choreograf. W latach 2003-2011 tańczyła w Teatrze Tańca Mademoiselle Cinema w Tokio, który prezentował swoje spektakle m.in. w Niemczech, Francji, Bułgarii, Portugalii i Austrii. Maiko występowała także w choreografiach Jean-Laurenta Sasportesa - tancerza Piny Bausch, Idit Herman- dyrektora Teatru Clipa (Izrael) czy Yukari Miura i Masae Satoh. W 2010 roku założyła własną grupę taneczną Japonens, z którą w 2013r zaprezentowała swoje prace na festiwalu People's Fringe Festival w Hongkongu. W 2012 r. przeniosła się do Berlina, aby zgłębiać własne możliwości na europejskiej scenie tańca współczesnego. W tym samym roku zrealizowała spektakl wizualno-taneczny "between islands" we współpracy z artystką wizualną Masayo Kajimura i prezentowała go w wielu krajach, w tym w Gryfinie podczas Jesiennej Sceny Tańca w 2012 r. W 2014 roku wygrała Nagrodę Publiczności na Festiwalu Fringe Fukuoka Dance w Japonii. Poza swoją karierą jako tancerka i choreograf, ma duże doświadczenie jako nauczyciel tańca. Prowadziła wiele lekcji tańca i warsztatów zarówno dla tancerzy profesjonalnych jak i amatorów.

Maiko Date

Rei Hashimoto urodziła się i dorastała w Fukushimie w Japonii. Aktorstwem i tańcem współczesnym zaczęła zajmować się podczas studiów na wydziale humanistyki Uniwersytetu Wako. Od 2004 roku dołączyła jako performerka do japońskiego teatru "Pappa TARAHUMARA" z którym występowała w Azji, Europie i Ameryce Północnej do 2012 roku, kiedy to teatr zakończył swoją działalność . Od tamtej pory występowała i współpracowała z wieloma innymi artystami i teatrami.

Rei Hashimoto

Aleksandra Carvalheiro - "KIECKA"
Choreografia, wykonanie: Aleksandra Carvalheiro
Muzyka - 5Nizza, Loituma
Aleksandra Carvalheiro Przedmojska pochodzi z Gryfina. W latach 1991-2005 tancerka i choreograf Teatru Tańca Vogue, obecne EGO VU. W latach 1996-2000 tancerka Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Od 12 lat mieszka w Szwajcarii niedaleko Genewy. Trenerka ciała z dyplomem Międzynarodowego Instytutu Pilates'a w Genewie. Uczy indywidualnie i grupowo świadomości ciała w profesjonalnym studiu treningowym. Swoją codzienną osobistą praktykę łączy z nową anatomią funkcjonalną. Wierzy w inteligencję ciała. Jej pasją był, jest i będzie taniec. Zawsze chętnie powraca na "swoją" ukochaną gryfińską scenę.

Aleksandra Carvalheiro

Iza Łogonowicz i Sebastian Zemankiewicz - "Silizium"
Pomysł i wykonanie: Iza Łogonowicz i Sebastian Zemankiewicz
Muzyka: Apparat - Silizium
Iza Łogonowicz- znany i lubiany pedagog tańca tribal fusion, rozpoznawalna w całej Polsce, instruktor High Definition Dance Studio w Szczecinie. Z zawodu artysta fotograf i dyplomowany instruktor tańca. Początkowa fascynacja tańcem przerodziła się u niej w prawdziwą pasję. Wiedzę i umiejętności zdobywała przez lata praktyki w kraju i zagranicą u największych sław tribal fusion: Rachel Brice, Samantha Emanuel, Yolanda, Morgana, Ariellah Kami Liddle, Anasma itd. Począwszy od 2010 r. kiedy wygrała pierwszy w Polsce konkurs tribal fusion (Akademia Tańca i Walki Gota, Kraków ) stanęła na podium w tejże kategorii w kilku prestiżowych konkursach, m. in: w Berlinie, Hannoverze, Katowicach. Od 2014r. organizuje w Poznaniu jeden z największych, międzynarodowych festiwali tribal fusion :Tribal Vanguard festiwal. Przez kilka lat prowadziła w Poznaniu zespół "Dada Masnada", obecnie skupia swoje szczecińskie uczennice w grupie pod nazwą "Izotonia".
Sebastian Zemankiewicz w wieku 7 lat rozpoczął swoją przygodę taneczną z baletem przerywając ją na kilka lat na rzecz piłki ręcznej. Mając 13 lat na nowo odkrył taniec pod okiem Agaty Kubiak. Odkąd dołączył do High Definition Dance Studio, w którym jest tancerzem, instruktorem i choreografem praktycznie każdą wolną chwilę spędza na doskonaleniu i rozwijaniu swoich umiejętności tanecznych oraz poszerzaniu horyzontów o kolejne style taneczne. Wraz z tancerzami High Definition Dance Studio brał udział w pokazach tanecznych takich jak: "Brzdąc", "A teraz my", a także "Pożegnanie lata z muzyką filmową" we współpracy z Teatrem Polskim w Szczecinie. W ostatnim czasie zdobył także doświadczenie na scenie teatralnej. Wystąpił w spektaklu "Quiet Expo" w reżyserii Agnieszki Bogusławskiej oraz u boku Teatru Tańca EGO VU w kilku musicalowych produkcjach niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt.

Iza Łogonowicz i Sebastian Zemankiewicz "Silizium"

Mareike Jung i Olga Domańska- "KOPFLOS"
Muzyka: Joscha Baltes
Kostiumy: Mareike Jung
Mareike Jung - niemiecka aktorka teatru ruchu, mim oraz magiczka. Swoje umiejętności rozwijała w szkole The Etage Berlin, którą ukończyła w 2014 roku. Od tego czasu Mareike zajmuje się własnymi produkcjami teatralnymi ("Kopflos") jednocześnie współpracując z różnymi zespołami w Europie. W swoich pracach łączy teatr fizyczny i wizualny.
Olga Domańska - aktorka oraz performer, absolwentka szwajcarskiej Akademii Teatru Dimitri, która charakteryzuje się połączeniem wielu dyscyplin performatywnych. Natychmiast po ukończeniu studiów założyła zespół teatralny Dodo Cabegna oraz fundację Pro Teatro16, mieszczące się w Szwajcarii. Olga tworzy spektakle poetyczne, z którymi podróżuje po całym świecie (Europa, Ameryka, Indie). Obecnie jedną z ważniejszych kolaboracji jest współpraca z włoskim Teatrem Jobel.

"Kopflos"

Irad Mazliah i Takako Matsuda - "Foreign work 2 x 2"
Koncepcja, choreografia, kompozycja: Irad Mazliah
Wsparcie: Warsaw Dance Department

Irad Mazliah rozpoczął karierę taneczną w wieku 25 lat, jako założyciel i partner Sadna Dance School w Hajfie (Izrael) 2000 - profesjonalnego trzyletniego programu szkoleniowego dla tancerzy i performerów. W latach 2010-2012 studiował w Shenkar College of Engineering and Design. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Intimadance Tmuna Theatre w Tel-Awiwie, stwarzając twórcze pole do eksperymentów i poszukiwań tanecznych. Jako tancerz i choreograf, Irad pracował z różnymi niezależnymi artystami, zespołami i instytucjami, takimi jak: Emanuel Gat Dance (FR / IL), Klipa Physical Theatre, Noa Dar Dance Group, Anat Danieli, Hana Veissman, Saar Magal, The Israeli Opera House, Yossi Berg and Oded Graff Dance Theatre, Niv Sheinfeld i Oren Laor Tańca Co., Nava Zukerman Tmuna Theatre Ensemble, Donald Byrd (USA) i Maya Yogel, Komuna // Warszawa, Teatr Cinema. W 2014 roku wraz Mają Katarzyną Molską założył Fundację Movementum oraz Warsaw Dance Department, w której jest prezesem i dyrektorem artystycznym.

Izrad Mazliah

Takako Matsuda jest choreografką i artystką niezależną. Prezentowała swoje choreografie na wielu festiwalach, głównie w USA (NY), Finlandii, Japonii i Polsce. Współpracowała min. z New Circus, Circo, Pori Dance Company (Finland), Polskim Teatrem Tańca (Poznań), oraz Teatrem Tańca Zawirowania. Obecnie współpracuje z Warsaw Dance Department jako instruktor i choreograf. Jej taniec zawiera elementy Budoh, Butoh oraz formy zaczerpnięte z azjatyckich sztuk walki.

Takako Matsuda

Teatr Tańca EGO VU - "SIEĆ"
Choreografia: Eliza Hołubowska
Muzyka: Loscil, Massive Attack, Moderat
Występują: Monika Barańska, Anna Bartczak, Anna Deptuła, Julia Lewandowska, Katarzyna Łyczakowska, Anna Radziszewska, Marta Sieńczak, Maja Szymkowiak, Bartosz Wilniewicz

Teatr Tańca EGO VU powstał we wrześniu 1991 r. i przez 20 lat działał jako Teatr Tańca Współczesnego Vogue. W 2011 r. grupa zmieniła nazwę na EGO VU. Jest to grupa pracująca nad własnym językiem scenicznym. Oprócz tańca współczesnego, który jest najbliższy tancerzom, zespół poszukuje wiedzy w różnych technikach teatralnych i innych stylach tańca. Prezentował się wielokrotnie podczas największych festiwali tanecznych i teatralnych. EGO VU stara się rozwijać i doskonalić warsztat tancerzy-aktorów wyjeżdżając na wiele warsztatów, a także zapraszając do siebie nauczycieli i spektakle innych artystów. Członkowie zespołu ściśle współpracują z Teatrem Kana w Szczecinie tworząc wspólne przedsięwzięcia, teatrem Uckermärkische Bühnen Schwedt w Niemczech, Ośrodkiem Działań Twórczych Zamek Broellin w Niemczech oraz High Definition Dance Studio w Szczecinie.

Teatr Tańca EGO VU