wyszukaj w  

Kapitan Marvel - 2D dubbing  - 19.04 godz.15.00
Dumbo - 2D dubbing  - 20.04 godz.15.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Impreza ...

Koncert Grażyny Łobaszewskiej i zespołu Ajagore

data: 

11.12.2018, godz. 20:00

miejsce: 

Gryfiński Dom Kultury

organizator: 

Gryfiński Dom Kultury

We wtorek 11 grudnia 2018 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury wystąpi Grażyna Łobaszewska. Artystka zaprezentuje się w Gryfinie razem z zespołem Ajagore.
W programie koncertu znajdą się kolędy i znane przeboje wokalistki. Początek muzycznego wieczoru o godzinie 20.

Bilety na wydarzenie są już do nabycia w Gryfińskim Domu Kultury oraz w sprzedaży elektronicznej poprzez zakładkę "Kup bilet" na stronie gdk.com.pl
Cena biletów w przedsprzedaży - do 1 grudnia: 40 zł
od 2 do 10 grudnia: 45 zł
w dniu koncertu: 50 zł


Grażyna Łobaszewska to kompozytorka i autorka wielu śpiewanych przez siebie utworów. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie Łobaszewskiej w 1971 roku. na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to "najczarniejsza z białych kobiet". Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Arethą Franklin czy Billie Holiday.

Pierwsze lata kariery wokalistki to niezwykle trudna, ale i pozwalająca na zdobycie doświadczenia praca w chórkach gwiazd polskiej sceny - Haliny Frąckowiak, Wojciecha Skowrońskiego i Elżbiety Wojnowskiej. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego.

Łobaszewska, znana z takich utworów jak "Czas nas uczy pogody", "Za szybą", "Gdybyś", czy duetów z Piotrem Schulzem (m.in. "Może za jakiś czas" i "Autostradą do nieba").

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla G. Łobaszewskiej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel oraz niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.

W 2005 roku ukazała się płyta "Prowincja jest piękna", będąca owocem współpracy Grażyny Łobaszewskiej z autorem tekstów, Krzysztofem Loganem Tomaszewski a także młodym, trójmiejskim Jazzmanem Piotrem Manią. Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze, jubileuszowe wydawnictwo "Sklejam się" oraz płyta poświęcona pamięci Czesława Niemena pod tytułem "Dziwny jest".

Wspaniały kontakt z młodzieżą, chęć dzielenia się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także miłością do muzyki sprawiają, że artystka jest również lubianym pedagogiem. Praca dydaktyczna stanowi bardzo ważny aspekt życia wokalistki, której pogoda ducha i wielkie poczucie humoru uwielbiają studenci i warsztatowicze. Grażyna Łobaszewska prowadzi zajęcia z emisji głosu, a także interpretacji piosenki. Artystka jest również jurorem podczas wielu festiwali piosenki.