wyszukaj w  

Rodzina Addams├│w - 2D dubbing  - 25.11 godz.14.45
Ukryta gra  - 25.11 godz.16.30

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona g│ˇwna - Gryfi˝ski Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności
Aktualności ...

Taki był Gryfiński Dzień Dziecka 2019

W sobotę, 1 czerwca 2019 na Stadionie Miejskim odbył się Gryfiński Dzień Dziecka. Na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji. W tym roku bawiono się pod hasłem "Bezpieczne wakacje", a głównym motywem imprezy było Laboratorium Pana Kleksa. Taki też tytuł nosił spektakl interaktywny, jaki prezentowano na scenie w czasie trwania imprezy. Do wspólnej zabawy zachęcali Docent Pigwa i jego asystentka Hegel.

Krótko po godzinie 11 uroczystego otwarcia Dnia Dziecka dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Paweł Nikitiński. Włodarze powitali dzieci i ich rodziców i życzyli wszystkim doskonałej zabawy.

Dzieci mia┼éy do wyboru wiele form aktywno┼Ťci. By┼é zak─ůtek z zabawami sprawno┼Ťciowymi, gdzie mo┼╝na by┼éo spr├│bowa─ç swoich si┼é m.in. w wy┼Ťcigach, rzucie do celu, umiej─Ötno┼Ťciach w─Ödkarskich. Na ch─Ötnych czeka┼éa tak┼╝e zabawa na orientacj─Ö.
Wielkie obl─Ö┼╝eni prze┼╝ywa┼éa Strefa Malucha. Kolorowe klocki pobudza┼éy kreatywno┼Ť─ç ma┼éych budowniczych. Popularno┼Ťci─ů cieszy┼éy si─Ö tak┼╝e dmucha┼äce, do kt├│rych cierpliwie czeka┼éy kolejki ch─Ötnych dzieciak├│w.

W czasie Dnia Dziecka przeprowadzana by┼éa akcja "Bezpieczne Wakacje". Na miejscu imprezy znajdowa┼éy si─Ö stanowiska edukacyjne z profilaktyk─ů bezpiecze┼ästwa. Funkcjonariusze Policji i Stra┼╝y Miejskiej przeprowadzali z dzieciakami ciekawe quizy, maj─ůce uczuli─ç m┼éodych gryfinian i ich rodzic├│w na niespodziewane wypadki, jakie mog─ů wydarzy─ç si─Ö w czasie wakacji. Za swoj─ů wiedz─Ö i zaanga┼╝owanie dzieciaki otrzymywa┼éy ciekawe upominki.
W mini parku s┼éu┼╝b mundurowych dzieciaki mog┼éy zajrze─ç do wozu policyjnego, wozu Stra┼╝y Miejskiej, obejrze─ç sprz─Öt, z jakiego korzystaj─ů w czasie akcji stra┼╝acy, przymierzy─ç si─Ö do stra┼╝ackiego quada czy ┼éodzi. Zainteresowaniem cieszy┼éa si─Ö tak┼╝e ekspozycja 5 Pu┼éku In┼╝ynieryjnego.
Ci, kt├│rym dokucza┼é panuj─ůcy skwar mogli sch┼éodzi─ç si─Ö przy kurtynie wodnej przygotowanej przez stra┼╝ak├│w.

Powodzeniem cieszyły się gry i zabawy podwórkowe. Dzieci zachęcane przez animatorów chętnie poznawały zasady zabaw, popularnych w czasach dzieciństwa swoich rodziców.
Dla m┼éodziutkich sympatyk├│w literatury, i nie tylko, odby┼éo si─Ö g┼éo┼Ťne czytanie fragment├│w "Akademii Pana Kleksa" oraz przeprowadzony przez Bibliotek─Ö Publiczn─ů w Gryfinie kiermasz ksi─ů┼╝ek dla dzieci i rodzic├│w.

Plastyczki z Gryfińskiego Domu Kultury malowały na twarzach młodziutkim uczestnikom zabawy kolorowe piegi. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepsze przebranie za Pana Kleksa.
Na scenie Dnia Dziecka prezentowali się podopieczni pracowni wokalnych GDK: Alicja Stańczyk, Krzysztof Wojtiuk, Agata Lis, zespół AN-NA oraz podopieczni Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola Iskierka z Gryfina.

Jako pami─ůtk─Ö tego radosnego dnia, pe┼énego zabawy i wra┼╝e┼ä, zrobiono grupow─ů fotografi─Ö uczestnik├│w z wysi─Ögnika stra┼╝ackiego.

Tuż obok miejsca, gdzie odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka, odbywały się finały Mini Mundialu. Tam młodzi piłkarze z oddaniem walczyli o kolejne gole, dopingowani przez rodziców, dziadków i innych kibiców piłki nożnej.

Organizatorzy, współorganizatorzy, patroni Gryfińskiego Dnia Dziecka
Urz─ůd Miasta i Gminy w Gryfinie
Gryfiński Dom Kultury
Biblioteka Publiczna w Gryfinie
O┼Ťrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie

Nadle┼Ťnictwo Gryfino
Gminne Centrum Zarz─ůdzania Kryzysowego w Gryfinie
Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze
Państwowa Straż Pożarna w Gryfinie
Ochotnicze Stra┼╝e Po┼╝arne Gminy Gryfino
Policja
Stra┼╝ Miejska w Gryfinie
5 Pu┼ék In┼╝ynieryjny im. gen. dyw. Ignacego Pr─ůdzy┼äskiego

Gazeta Gryfińska
Portal egryfino.pl
Nowe 7 Dni Gryfina
Impreza została dofinansowany przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra

2019-06-02