wyszukaj w  

Baranek Shaun Film. Farmageddon - 2D Dubbing - Premiera  - 15.11 godz.14.30
Czarownica 2 - 2D Dubbing - 15.11 godz.16.15

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona g│ˇwna - Gryfi˝ski Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności
Aktualności ...

Izabela Noszczyk w spektaklu "Grubaska" na deskach GDK

W czwartek 23 maja 2019, w wype┼énionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej Gryfi┼äskiego Domu Kultury odby┼é si─Ö spektakl pt. "Grubaska" w wykonaniu Izabeli Noszczyk. Aktorka i jej monodram zosta┼é bardzo ciep┼éo przyj─Öty przez gryfi┼äsk─ů publiczno┼Ť─ç.

Izabela Noszczyk, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Teatru Miejskiego w Lesznie jest już znana gryfińskim sympatykom teatru. Kilka lat temu pojawiła się na scenie Gryfińskiego Domu Kultury w monodramie "Shirley Valentine".

Tym razem aktorka zaprezentowała się w produkcji Teatru Miejskiego w Lesznie pt."Grubaska". Spektakl nagrodzony został na XXIII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Monodram "Grubaska" przedstawia wizerunek kobiety, zmagaj─ůcej si─Ö z problemem nadwagi ale te┼╝ i pokus─ů zajadania stresu. Temat spektaklu nawi─ůzuje do wsp├│┼écze┼Ťnie panuj─ůcego kultu szczup┼éego cia┼éa. Absurdalne oczekiwania spo┼éeczne bywaj─ů przyczyn─ů frustracji i problem├│w os├│b, kt├│re nie pasuj─ů do oczekiwanego idea┼éu. Rozterki i perypetie bohaterki monodramu by┼éy doskonale odbierane przez publiczno┼Ť─ç, kt├│r─ů w g┼é├│wnej mierze stanowi┼éy panie. Widzowie solidaryzowali si─Ö z bohaterk─ů, kt├│ra snu┼éa opowie┼Ť─ç o morderczych ─çwiczeniach i dietach, o pozbyciu si─Ö z ┼╝ycia wiecznie krytykuj─ůcego j─ů m─Ö┼╝a czy o kompleksach, kt├│re potrafi─ů powa┼╝nie skomplikowa─ç ┼╝ycie.

2019-05-24