wyszukaj w  

Kapitan Marvel - 2D dubbing  - 19.04 godz.15.00
Dumbo - 2D dubbing  - 20.04 godz.15.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Pełen emocji koncert Teatru Tańca EGO VU

W piątek i sobotę, 29 i 30 marca 2019 w Gryfińskim Domu Kultury odbyły się tradycyjne koncerty Teatru Tańca EGO VU. Publiczność dopisała a gryfińscy tancerze dali prawdziwy popis umiejętności i pasji.

Był to już dwudziesty czwarty wielki koncert zespołu, podczas którego gryfińscy tancerze zaprezentowali swój talent i dokonania.
Publiczność tradycyjnie dopisała podczas dwóch bliźniaczych koncertów. Zebrani w sali widowiskowej GDK widzowie mieli okazję zobaczyć sześć choreografii zespołu, głównie spektakli premierowych, jakie powstawały w obecnym sezonie artystycznym. Nie zabrakło tanecznych wspomnień i przypomnienia prac już prezentowanych.

Koncert poprowadzili Edyta Waszak i Kuba Kasprzyk

Koncert otworzyła choreografia "Deteriorations" będąca efektem współpracy gryfińskiego teatru tańca i wybitnego choreografa duńskiego Henrika Kaalunda. Spektakl miał swoją premierę w 2010. Podczas piątkowego i sobotniego koncertu zaprezentowano gryfińskim widzom wersję spektaklu w interpretacji szefowej EGO VU Elizy Hołubowskiej.

"Deteriorations"

"Deteriorations"

"Deteriorations"

"Deteriorations"

Kolejną pracą zaprezentowaną na deskach GDK była choreografia "One , one" w wykonaniu młodszej grupy TT EGO VU. Układ prezentowany przez młodsze pokolenie tancerzy stworzyła E. Hołubowska.

"One , one", fot. M. Strzelczyk

"One , one"

"One , one", fot. Z. Włodarczyk/egryfino.pl

"One , one", fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

"One , one"

Podczas tanecznego wieczoru zaprezentowano efekt współpracy tancerza EGO VU Bartosza Wilniewicza i szczecińskiej tancerki Agnieszki Bogusławskiej. Choreografia "Kształt czasu" była próbą uchwycenia i zdefiniowania fenomenu czasu, zmiany, jego osobliwości i wpływu na dostępną rzeczywistość.

"Kształt czasu"

"Kształt czasu"

"Kształt czasu"

Podczas przerwy goście wydarzenia mogli obejrzeć wystawę prac Marty Garbaczewskiej, szczecińskiej rysowniczki, graficzki i animatorki kultury.

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

Kolejną odsłoną tanecznego wieczoru był spektakl "Baby kontratakują". Był to debiutancki projekt aktora Patryka Kowalczyka, który pracę wymyślił i wyreżyserował a choreografię stworzyły i wykonały tancerki młodszej grupy EGO VU. Spektakl wprowadził pewne novum w twórczości EGO VU - muzyka do widowiska wykonywana była na żywo przez zespół obecny na scenie obok tancerzy.

"Baby kontratakują"

"Baby kontratakują"

"Baby kontratakują", fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

"Baby kontratakują", fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

Prawdziwą niespodzianką była pełna ekspresji najnowsza choreografia Elizy Hołubowskiej "Niestrojenie" w wykonaniu Eweliny Tołyż, Karoliny Wojdyły i Bartosza Wilniewicza. Spektakl stworzony przez doświadczonych tancerzy był popisem profesjonalizmu, ogromnej wrażliwości i dostarczył niezapomnianych emocji.

"Niestrojenie", fot. T. Tarnowski

"Niestrojenie"

"Niestrojenie"

"Niestrojenie"

Pełen wrażeń taneczny wieczór zakończyła zbiorowa chorografia "Epilog" w wykonaniu wszystkich tancerzy zespołu. Na scenie pojawili się : Pola Cebulska, Julia Kupnicka, Julia Łopata, Weronika Marosek, Kamila Matusik, Martyna Perlińska, Lena Prusik, Klaudia Purtak, Karolina Wojdyła, Justyna Wójcikowska, Monika Barańska, Anna Bartczak, Anna Deptuła, Paulina Kozubek, Dominika Lara, Katarzyna Łyczakowska, Anna Radziszewska, Maja Szymkowiak, Ewelina Tołyż i Bartosz Wilniewicz.

"Epilog"

"Epilog", fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

"Epilog", fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

Po prezentacjach był czas na gorące życzenia dalszej owocnej pracy dla zespołu i podziękowania dla osób i instytucji, które pracowały przy wydarzeniu i wspierali je. Warto dodać, że sobotni koncert był na żywo transmitowany w Internecie.

fot. Z.Włodarczyk/egryfino.pl

Organizatorami Koncertu Teatru Tańca EGO VU był Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Teatr Tańca EGO VU i Gmina Gryfino.

2019-04-01