Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności

Aktualności ...

12. NOCNY RAJD NA ORIENTACJĘ WŁÓCZYKIJ TRIP EXTREME

12. edycja Ekstremalnego Nocnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme już za nami. W sobotę 2 marca śmiałkowie wyruszyli na trasy liczące 25 i 50 km. Wędrowano po traktach i lasach gminy Gryfino i Stare Czarnowo.

Główną zasadą rajdu było, aby na Trasie Pieszej w określonym limicie czasowym pokonać 25 lub 50 kilometrową trasę i zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Na trasie przewidziany był jeden przystanek, w trakcie którego można było skorzystać z przywileju zatrzymania czasu oraz ciepłego posiłku.
Zawodnicy wystartowali z miejscowości Chlebowo. Później szlak rajdów biegł Puszczą Bukową, gdzie odbywała się pierwsza część rajdu. Punkt stop znajdował się na sali gimnastycznej obok OSP w Radziszewie. Następnie polami i lasami trasa wiodła obok starej cegielni w Wełtyniu, przez Wirów, aż do nowej ścieżki rowerowej Blue Velo i dalej przez gryfiński Grajdołek.

Na trasie 50 kilometrowej najszybszym zawodnikiem był Paweł Jankowiak, który pokonał dystans w czasie 5 godzin i 23 minuty Kolejny na mecie był Szymon Wojtczak z czasem 7 godzin i 7 minut. Z trzecim wynikiem - 7 godzin 46 minut extremalny rajd ukończyli ex equo trzej zawodnicy: Adam Bartosiewicz, Sebastian Rożko i Piotr Szaciłowski. Z kobiet na odcinku 50 km najlepiej wypadła Agnieszka Glebkowicz (21 miejsce open).

Na trasie 25 kilometrowej, miejsce pierwsze zdobyli ex equo trzej zawodnicy: Tomasz Łużyński, Marcin Sikorski i Krystian Petersburski, którzy pokonali dystans rajdu w 3 godziny i 27 minut. Najlepszą z kobiet na 25 km była Ewelina Czerniachowska (7 miejsce open).

Wręczenie nagród dla najlepszych uczestników rajdu odbyło się podczas zakończenia festiwalu Włóczykij w niedzielę 3 marca 2019.

W załączniku znajdują się wyniki rajdów na 25 i 50 kilometrów. .

DO POBRANIA:

Wyniki dla trasy 50 km i 25 km 12. Ekstremalnego Nocnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme (.XLS 106 kb)