wyszukaj w  

Zimna wojna  - 18.02 godz.14.30
Chłopiec z burzy - 2D dubbing  - 18.02 godz.16.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Ferie w GDK zakończone!

Tegoroczne ferie zimowe już za nami. Dzieci z Gryfina miały możliwość skorzystać z zajęć zorganizowanych przez Gryfiński Dom Kultury pn. "Przezimuj z nami". W pracowniach GDK od 22 do 26 stycznia 2018, odbywały się zajęcia plastyczne, teatralne, recytatorskie i turystyczne.

Młodzi gryfinianie codziennie mieli do wyboru dwa bloki zajęć, które odbywały się zarówno w budynku głównym GDK na ul. Szczecińskiej jak i w Pałacyku pod Lwami.

W świat teatru zabrał warsztatowiczów Krzysztof Gmiter. Uczestnicy zajęć teatralnych poznawali warsztat aktorski. Powtarzali ćwiczenia rozwijające świadomość ciała i jego koordynację, pracowali nad dykcją. Odgrywano krótkie, bardzo zabawne scenki, które miały za zadanie oswoić młodych adeptów teatru z wystąpieniami publicznymi.

Warsztaty plastyczne poprowadziła Aneta Kopystyńska. Przed dzieciakami, które wybrały te zajęcia, stanęło nie lada wyzwanie. Uczyły się żmudnej techniki filcowania. Najpierw z kolorowych pasm suchego filcu układały kompozycję. Później zmoczony filc był ubijany, rzucany i rolowany co było bardzo pracochłonne. Tak powstawały filcowe obrazki, zakładki do książek czy etui do telefonów.

Podczas zajęć recytatorskich prowadzonych przez Marię Piznal warsztatowicze uczyli się operować głosem, poprawnej dykcji i pracy z tekstem.

W Pałacyku pod Lwami Małgorzata Ragan prowadziła zajęcia plastyczne. Dzieci, które wybrały te warsztaty uczyły się malować na szkle. Młodzi plastycy nanosili swoje pomysły na prostokątne szybki i wypełniali zarysowane kontury kolorami, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Podczas zajęć teatralnych prowadzonych przez Dorotę Krutelewicz -Sobieralską dzieci zainteresowane pracą aktora od razu porwały się na własne przedstawienie. Przez trzy dni zajęć pracowano nad nowoczesną szopką noworoczną, którą dzieci zdecydowały się wystawić dla zaproszonych gości. Kolorowe stroje, skoczna muzyka, żartobliwy scenariusz i wielkie zaangażowanie młodych aktorów, bardzo spodobało się zgromadzonej w sali kominkowej Pałacyku pod Lwami publiczności. Dzieci i ich instruktorka zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

W Pałacyku pod Lwami odbywały się także warsztaty turystyczne, które poprowadziła Kamilla Gadomska. Uczestnicy warsztatów poznawali atrakcje powiatu gryfińskiego, poznawali państwa i stolice europejskie. Spróbowali swoich sił w mini rajdzie turystyczny. Był także czas na ciekawostki przyrodnicze. Dzieci poznawały rodzaje sów.

2018-01-30