wyszukaj w  

Zimna wojna  - 18.02 godz.14.30
Chłopiec z burzy - 2D dubbing  - 18.02 godz.16.00

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Polityka prywatności


Aktualności ...

Gryfińska premiera filmu "Moja siostra..."

W piątek 19 stycznia 2018 odbyła się gryfińska premiera najnowszego filmu szczecińskich filmowców Pawła i Michała Kulików pt. "Moja siostra...". W obrazie traktującym o zmaganiu się z depresją główną rolę zagrała szefowa Teatru Tańca Ego Vu Eliza Hołubowska. Publiczność dopisała zapełniając salę kinową GDK do ostatniego miejsca.

Kuba Kasprzyk zaprezentował twórców filmu oraz aktorów obrazu. Wspólnie grupa zaprosiła na projekcję. Seans poprzedziło wprowadzenie do tematu depresji przygotowane przez dr Teresę Joannę Andrzejewską.

Tematem najnowszego filmu braci Pawła (reżyseria i scenariusz) i Michała (produkcja) Kulików pt. "Moja siostra..." jest depresja. Główną rolę w produkcji zagrała Eliza Hołubowska - szefowa gryfińskiego Teatru Tańca EGO VU, która wcieliła się w rolę osoby zmagającej się z tą ciężką chorobą. Zdjęcia zostały nakręcone w jednym z gryfińskich mieszkań, w którym rozgrywa się akcja tego 50-minutowego paradokumentu. Oglądamy w nim świat zewnętrzny osoby pogrążonej w swoim wewnętrznym świecie. Głównej bohaterce na planie towarzyszy aktorka Teatru Kana Bibianna Chimiak, która wcieliła się w rolę jej siostry, a epizody zagrali Brygida Małyska, Ewelina Tołyż i Michał Kuczyński. Premiera filmu odbyła się 13 grudnia w Kinie Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Po gryfińskiej projekcji widzowie mieli możliwość porozmawiać z twórcami obrazu. Pytano o powody doboru tematyki, pracę na planie, podejście aktorów do tematu. Eliza Hołubowska przyznała, że gra była dla niej wielkim wyzwaniem, a wcielenie się w postać osoby zmagającej się z głęboką depresją, wielką odpowiedzialnością, by pokazać temat właściwie i z należytą delikatnością.
Widzowie pytali także o przebieg depresji czy ewentualne sposoby radzenia sobie z nią, co wyjaśniała dr Andrzejewska. Michał i Paweł Kulikowie zdradzali swoje najbliższe filmowe plany.

Zainteresowanie filmem było tak duże, że twórcy obrazu nie wykluczają kolejnej projekcji.

2018-01-22