wyszukaj w  

Odlotowy nielot - PREMIERA - 2D DUBBING  - 22.06 godz.16.00
Han Solo: Gwiezdne wojny - historie - 2d dubbing  - 22.06 godz.17.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Aktualności ...

Intensywne wakacje Teatru Bomba Bomba

Teatr Bomba Bomba z Gryfińskiego Domu Kultury twórczo spędzał minione wakacje. Grupa brała udział w festiwalach i warsztatach w kraju jak i za granicą. Już przed wakacjami grupa uczestniczyła w kilku artstycznych wydarzeniach o czym pisalismy tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1644

W lipcu Teatr Bobma Bomba uczestncizył w XXI Triadzie teatralnej w Debnie. Na deskach Dębskiego Domu Kulury, gryfiński teatr zaprezentował spektakl "Wioska cudów".

fot. Monika Kuriata

fot. Monika Kuriata

W sierpniu aktorzy wystapili w Szczecinie na The Tall Ship Races. Na słynnym Zlocie Żaglowców w Szczecini, teatr zaprezentował bajkę afrykańską "Opowieści Ptaka Dunga Malunga" na scenie dziecięcej na zaproszenie Szczecińskiej Agencji Artystycznej. "Opowieści Ptaka Dunga Malunga", to opowieść prosto z Afryki o lwie, który nie umiał ryczeć. Widownia żywo reagowała na występ zespołu. A aktorzy oczywiście otrzymali zasłużone brawa.

fot. Monika Kuriata

fot. Monika Kuriata

fot. Monika Kuriata

fot. Monika Kuriata

Od 15 do 20 sierpnia 2017 w Gross Pinow, małej niemieckiej miejscowości na warsztatach teatralnych spotkały się trzy grupy uczestników: Teatr Zgoda z Warszawy, Teatr Bomba Bomba z Gryfina i mieszkańcy ośrodka w Schwedt. Pomimo wakacji był to czas przeznaczony nie tylko na odpoczynek. Uczestnicy spotkania od rana brali udział w warsztatach teatralnych ucząc się improwizacji na scenie i tańca do muzyki granej na żywo. Tworzony był także projekt scenariusza spektaklu, który ma być pokazany w Warszawie.

fot. Monika Kuriata

fot. Monika Kuriata

fot. Monika Kuriata

Wybrano się także na wycieczkę do Belina. Jednak to nie zwiedzanie było najważniejszym punktem tego wyjazdu, lecz spotkanie w berlińskim Teatrze Thikwa. Na gości czekały osoby prowadzące zajęcia w teatrze. Piękne pracownie plastyczno - scenograficzne, dwie sceny do treningów i prezentacji spektakli, sala taneczna, na której właśnie odbywały się warsztaty tańca Butoh urzekły wszystkich gości. Teatr Thikwa działa od 1994 roku i to właśnie tworzenie teatru i sztuka aktorska są motywem przewodnim wszystkiego co odbywa się w tych pięknych przestrzeniach. Pobyt w tym miejscu, to dla wielu aktorów jak spotkanie w miejscu wymarzonym do pracy, do tworzenia, do bycia artystą. Miejsce gdzie ćwiczy się koncentrację, emisję głosu, oddech, wyobraźnię po to, by stworzyć dzieło. Nad dziełem tym pracują osoby pełno i niepełnosprawne.

Warsztaty w Gross Pinow zakończyły się wspólną dyskoteką w deszczu i klimatycznym ogniskiem. Aktorzy Teatru Bomba Bomba poznali nowych przyjaciół z Warszawy, Schwedt i z Teatru Thikwa. Już teraz planują kolejne spotkania i wspólne projekty. Grupa z Warszawy brała udział w projekcie dzięki dofinansowaniu z Funduszu Animacji Kultury WPEK. Teatr Bomba Bomba i grupa z Niemiec uczestniczyła w projekcie dzięki dofinansowaniu ze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania i Fundacji EJF, partnerem ze strony polskiej, który zaprosił wszystkich uczestników do udziału w projekcie był Dom Kultury 13 Muz ze Szczecina, w ramach realizowanego programu "Sztuka Inkluzji" i EJF.

2017-09-05