wyszukaj w  

Iniemamocni 2 - 3d dubbing  - 21.07 godz.15.00
Iniemamocni 2 - 2D DUBBING  - 21.07 godz.17.30

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Aktualności ...

Piąty tydzień "Twórczych wakacji 2017"

Następny artystyczny tydzień w Gryfińskim Domu Kultury za nami. Od 24 do 28 lipca 2017 w ramach projektu "Twórcze wakacje" w placówkach GDK odbywały się zajęcia taneczne, plastyczne, rękodzielnicze i kulinarne.

W budynku GDK przy ul. Szczecińskiej Eliza Hołubowska instruktor Teatru Tańca EGO VU poprowadziła warsztaty "Taneczne wakacje". Podczas zajęć uczestnicy odkrywali swój taneczny potencjał poprzez zabawę ruchem i rytmem. Dzieci poznawały różne techniki taneczne i same tworzyły swoje etiudy. Efekt warsztatów zaprezentowano podczas mini koncertu, jaki odbył się w piątek 28 lipca, na zakończenie zajęć. Warsztatowicze zaprezentowali kilka choreografii nad którymi pracowali na zajęciach, swoim rodzicom, rodzeństwu, dziadkom i znajomym. Nie brakowało układów grupowych, jak i duetów oraz pokazów solowych. Brawom nie było końca.

W Pałacyku pod Lwami instruktor Pracowni Plastycznej Tęcza Karina Tyła, przygotowała warsztaty pn. "Airship - sterowce". Podczas zajęć tworzono formy przestrzenne statków, najpierw jednak aby zapoznać się z tematyką malowano i rysowano powietrzne statki. Później prace malarskie stworzyły tło dla przygotowanych przez dzieci konstrukcji. Tworząc prace przestrzenne wykorzystywano miękki drut, za pomocą którego formowano części latających maszyn. Uzyskane szkielety sterowców ozdabiane różnymi materiałami, dodawano też balony oraz elementy metalowe jak śrubki czy nakładki. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic, więc powstałe prace były bardzo oryginalne i różnorodne.

W Świetlicy Wiejskiej w Bartkowie Elżbieta Kasprzyk poprowadziła zajęcia "Sianoploty". W twórczej atmosferze, pod czujnym okiem prowadzącej, uczestnicy uwijali się z sianem w rękach. Z zapałem ubijali je, owijali nićmi i wygładzali aż do osiągnięcia oczekiwanego kształtu. Uzyskane formy były później ozdabiane i uzupełniane gałęziami, szyszkami, korą, plasterkami drewna. Tak powstawały kury, strachy na wróble, wianki i małe ptaszki. W piątek 28 lipca do Bartkowa zawitali podopieczni Dziennego Domu Senior Wigor z Gryfina, którzy włączyli się do tworzenia ozdób z siana. W efekcie tej inspirującej zabawy powstały niepowtarzalne dekoracje, naturalnie wpisujące się w wiejski krajobraz. Zobaczymy je podczas Gminnych Dożynek w Bartkowie.

W Świetlicy Wiejskiej w Dołgich Katarzyna Nowicka przygotowała zajęcia "Smacznie, zdrowo, kolorowo". Warsztaty rozpoczęto od pogadanki m.in. o tym, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, dlaczego pomoc w kuchni może być przyjemna. Każdego kolejnego dnia dzieci stawały się szefami kuchni, przygotowywały pyszne i zdrowe desery oraz sałatki.

2017-08-01