wyszukaj w  

Iniemamocni 2 - 3d dubbing  - 21.07 godz.15.00
Iniemamocni 2 - 2D DUBBING  - 21.07 godz.17.30

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Aktualności ...

Teatr 6 i PÓŁ na XII Letniej Akademii Teatralnej w Stepnicy

Teatr 6 i PÓŁ uczestniczył w XII Letniej Akademii Teatralnej, która odbyła się w Stepnicy w dniach 6-16 lipca 2017. Organizatorzy tegorocznej edycji skupili się na indywidualnym rozwoju artystycznym uczestników oraz budzeniu ich kreatywności. Zwieńczeniem owej pracy był spektakl plenerowy inspirowany "Weselem" St. Wyspiańskiego oraz filmem "Wesele" W. Smarzowskiego.

Pierwszym wspólnym działaniem uczestników prowadzonych przez duet Maciej Ratajczyk - Teatr Kingdom of Curvy Fork oraz Krzysztof Gmiter- Teatr 6 i PÓŁ, było przygotowanie happeningu pt. "Bajka o Stepnickiej Złotej Rybce", który odbył się podczas "Dni Stepnicy 2017". W trakcie owych przygotowań młodzież budowała i wskrzeszała złotą rybę, uczyła się animacji tego wodnego stworzenia oraz zajmowała się ożywianiem otoczenia. Po tym wydarzeniu praca uczestników ukierunkowała się do stworzenia spektaklu finałowego.

Punktem wyjścia do przygotowania spektaklu finałowego był cykl warsztatów nastawionych na tworzenie etiud teatralnych przez samych uczestników. Tematem przewodnim była twórczość Stanisława Wyspiańskiego zarówno literacka jak i malarska. Młodzież, podzielona na mniejsze grupy, przygotowywała sceny dotyczące wybranego motywu z twórczości Wyspiańskiego. Twórcom zależało tym, żeby uczestnicy poruszali te problemy, które ich dotykają i prowokują do dyskusji. To oni w głównej mierze byli twórcami spektaklu finałowego. Rola instruktorów skupiała się na rozwijaniu pracy w grupach a następnie łączeniu scen w całość.

fot.Piotr Nykowski - Poza Okiem

fot.Piotr Nykowski - Poza Okiem

fot.Piotr Nykowski - Poza Okiem

fot.Piotr Nykowski - Poza Okiem

Spektakl zaczarował publiczność. Od samego początku można było poczuć klimat weselny. Aktorzy, którzy wcielili się w przeróżne postaci rozpoczęli widowisko od zaproszenia widzów- gości do wspólnej zabawy weselnej. Tańce trwały, a uczestnicy wesela przedstawiali się. Był oczywiście pan młody z panną młodą, ksiądz, zakonnica czy pani z gminy a nawet Zbyszek od Grażyny. Spektakl powoli przenosił się w inne miejsca. Aktorzy oprowadzali publiczność po różnych "stacjach" gdzie mieliśmy szansę "podglądać" rozterki panny młodej oraz obejrzeć mniej lub bardziej symboliczne sceny traktujące o kondycji współczesnej Polski.

Z pomocą instruktorów młodzież wiele zyskała podczas tegorocznej XII Letniej Akademii Teatralnej. Uruchomili swoje twórcze "ja" i w rezultacie mieliśmy szansę obejrzeć prawdziwe "Wesele". Warto wspomnieć o wyjątkowej więzi między uczestnikami akademii, która była wyczuwalna podczas samego spektaklu jak i po zakończeniu widowisku. Młodzież nie kryła wzruszenia. Wspólnym gratulacjom i uściskom nie było końca.

2017-07-25