wyszukaj w  

Odlotowy nielot - PREMIERA - 2D DUBBING  - 22.06 godz.16.00
Han Solo: Gwiezdne wojny - historie - 2d dubbing  - 22.06 godz.17.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Aktualności ...

Tak minął trzeci tydzień "Twórczych wakacji 2017"

Podczas trzeciego tygodnia zajęć w ramach wakacyjnej akcji "Twórcze wakacje", młodzi mieszkańcy naszej gminy mogli uczestniczyć w warsztatach wokalnych, recytatorskich oraz plastycznych. Od 10 do 14 lipca 2017 zajęcia odbywały się w budynku głównym Gryfińskiego Domu Kultury oraz w świetlicach w Wirowie i Chwarstnicy.

W budynku GDK na ul. Szczecińskiej 17 zainteresowani mogli skorzystać z odbywających się równolegle warsztatów wokalnych i teatralnych.

Jolanta Romanowska instruktor zespołów Ad Hoc, Desire poprowadziła zajęcia pn."Wakacyjne spotkanie z piosenką". Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z zasadami poprawnego śpiewu, uczestniczyli w różnorodnych ćwiczeniach i zabawach. Przygotowywali też wybrane przez siebie piosenki - po jednej indywidualnie oraz jedną do wykonania zespołowego, które zostały zaprezentowane podczas koncertu wieńczonego warsztaty. Zajęcia miały także formę mini castingu do dziecięcych i młodzieżowych zespołów. Wakacyjne warsztaty wyłoniły grupę młodych wokalistów, którzy otrzymali zaproszenie do uczestnictwa w reaktywowanym zespole wokalnym Cantare.

Maria Piznal, instruktor Grupy Teatralnej Gliptykos i Teatru Jednego Aktora i poprowadziła warsztaty recytatorskie pt. "ABC kultury żywego słowa". Uczestnicy warsztatów poznawali tajniki sztuki recytacji. Pracowali nad niezbędnymi w tej sztuce umiejętnościami, m.in. emisją głosu, dykcją i artykulacją, interpretacją wybranych utworów, oddechem przeponowym, świadomością ciała oraz zachowaniem się podczas recytacji. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, na czym polega właściwy dobór repertuaru, wspólnie przeprowadzili analizę wybranych tekstów. Warsztaty były również okazją do spotkania z twórczością wybitnych polskich twórców literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uczestnicy warsztatów spotkali się również z aktorami Teatru Bomba Bomba i pomagali przy tworzeniu nowego spektaklu grupy pt." Opowieści Ptaka Dunga Malunga"

W piątek 14 lipca 2014, odbył się koncert podsumowujący zajęcia wokalne oraz recytatorskie. Na scenie zobaczyliśmy uczestników warsztatów J. Romanowskiej i recytatorów pracujących podczas zajęć u M. Piznal. Młodzi adepci wokalistyki i sztuki żywego słowa prezentowali swoje talenty dla rodziców, dziadków, rodzeństwa, koleżanek i kolegów.

W Świetlicy Wiejskiej w Chwarstnicy, opiekun placówki Iwona Łakomiec poprowadziła zajęcia pn. "String art, czyli dekoracje ścienne nici i gwoździ". Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z techniką string art, która polega na wyplataniu obrazków z kolorowej włóczki lub nici na ramkach lub deskach. Kontury wzorów najpierw odrysowywano na desce, a następnie wbijano w nią gwoździe, które stały się stelażem do wyplatania przepięknych dekoracji. Dzieci dzięki tej technice, mogą rozwijać swoją kreatywność oraz uczyć koncentracji podczas tworzenia precyzyjnych dekoracji.

W Wirowie, w tamtejszej świetlicy Magdalena Włodarczyk przygotowała dla dzieci i młodzieży zajęcia pt. "Wariacje na temat decoupage". Uczestnicy pracowali nad kreatywnym wykorzystaniem i ozdabianiem rzeczy z pozoru niepotrzebnych. Dzięki wykorzystaniu techniki decoupage tworzono plastyczne dzieła ze słoików, butelek czy starych pudeł.

2017-07-17