wyszukaj w  

Odlotowy nielot - PREMIERA - 2D DUBBING  - 22.06 godz.16.00
Han Solo: Gwiezdne wojny - historie - 2d dubbing  - 22.06 godz.17.45

» ZOBACZ AKTUALNY REPERTUAR KINA GRYF «

0

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

NAJBLIŻSZY HIT W KINIE GRYF:

0
Strona główna - Gryfiński Dom Kultury
Biuletyn Informacji Publicznej - Gryfiński Dom Kultury
Cennik - Gryfiński Dom Kultury
O nas - Gryfiński Dom Kultury
Kontakt - Gryfiński Dom Kultury
Koła zainteresowań - Gryfiński Dom Kultury
Nasze sukcesy - Gryfiński Dom Kultury
Świetlice wiejskie - Gryfiński Dom Kultury
Multimedia - Gryfiński Dom Kultury
Linki - Gryfiński Dom Kultury
Archiwum - Gryfiński Dom Kultury
RODO
Zamów - Bilety, karnety, opłaty startowe
Rezerwacje biletów - Kino GRYF
Newsletter Gryfińskiego Domu Kultury
Polityka prywatności


Aktualności ...

11. GRYFIŃSKI FESTIWAL MIEJSC I PODRÓŻY WŁÓCZYKIJ ZAKOŃCZONY

Za nami 11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij. Od 23 lutego do 5 marca 2017 mogliśmy wraz z podróżnikami, eksploratorami, zdobywcami przeżywać ich przygody, odkrywać nieznane miejsca i piękno świata.

Włóczykij już przyzwyczaił nas do bogactwa propozycji programowych. Nie brakowało prezentacji podróżniczych, pokazów filmów dokumentalnych, koncertów, spotkań z pisarzami. Odbywały się także wycieczki oraz warsztaty dla najmłodszych, wystawy i pokazy filmów z całego świata.

Odbył się także kultowy już Bal Włóczykija ( fotorelacja na naszej stronie http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1588 ) a także Ekstremalny Rajd na Orientację Włóczykij Trip Extreme ( fotorelacja i wyniki znajdują się tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1589 ). Wszystkie te propozycje zmieściły się w 11 festiwalowych dniach (relacja z pierwszych dni znajduje się tutaj http://gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=1586 )

W minionym tygodniu goście Włóczykija mogli wziąć udział w blisko 50 prezentacjach i spotkaniach, podczas których poznawano kulturę i kraje azjatyckie, europejskie, afrykańskie czy południowoamerykańskie z zupełnie innej perspektywy. Gośćmi festiwalu byli m.in.: Maja Hawranek, Szymon Opryszek, Robert "Robb" Maciąg, Jurek Arsoba, Tomasz Kuna, Wanda Nowatorska, Jakub Czajkowski, Robert i Joachim Czerniakowie, Marek Miłoszewski, Szczepan Ligęza, Łukasz Mizeracki, Arkadiusz "Arun" Milcarz, Kasia Rodacka, Wojciech Dąbrowski, Marek Klonowski, Zdzich Rabenda, Michalina Kupper, Krzysztof Deszczyński, Wiesław Seidler, Marek Strzelichowski, Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, Stanisław Łubiński, Maciej Gil i Włodek "Paprodziad" Dembowski.

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Od poniedziałku 27 lutego do czwartku 2 marca 2017, odbywały się warsztaty podróżnicze dla najmłodszych. W ramach Małego Włóczykija odbywały się warsztaty "Idziemy w góry! Warsztaty dla dzieci o bezpieczeństwie w górach", które poprowadziła Iśka Marchwicka, "Warsztaty chińskie","Dzieci w pracy, zamiast w szkole" - które przygotował i poprowadził Robert "Robb" Maciąg. Ania i Piotr Mojżyszkowie poprowadzili warsztaty "Mleczny zwierz" i "Herbaciany szlak".

Odbyły się wycieczki w ciekawe miejsca. Włóczykijowi odkrywcy zawitali do Nowego Tomyśla, poznawali także Szczecin od nieznanej jeszcze strony, penetrując tajemnicze podziemia miasta. Atrakcją festiwalu były także niezwykle energetyczne koncerty. W Gryfińskim Domu Kultury wystąpiły zespoły Żółte Kalendarze oraz Dubska.

Widzowie festiwalu poznając wciąż nowe oblicza świata mieli możliwość poznawać także i jego smaki, te dalekie jak i lokalne. Ania i Piotr Mojżyszkowie oferowali do spróbowania aromatyczne herbaty świata. Marek Kozanecki, znawca kulinariów lokalnych prezentował swoje wyborne syropy i przetwory według tradycyjnych receptur. Goście festiwalu mogli się posilić w specjalnej stołówce, gdzie królowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzymowa i gospodynie z koła Europejki z Daleszewa.

Ostatnią prezentacją 11. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij było spotkanie z Włodkiem "Paprodziadem" Dembowskim. Przed prezentacją organizatorzy oficjalnie zakończyli festiwal. Padło wiele ciepłych słów i podziękowań dla wszystkich, którzy ciężko pracowali przy imprezie, dla licznie odwiedzających przez te 11 dni festiwalowe miejsca widzów, dla sponsorów i patronów medialnych. Spotkamy się tradycyjnie, za rok.

Foto. Marta Suszyńska REM Multimedia

Organizatorami 11.Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij był Gryfiński Dom Kultury, Zakrzywienie Czasoprzestrzeni i Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

Sponsorzy oraz patroni 11.Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij

2017-03-07