O nas:Działalność:Kontakt:Linki


   STRONA GŁÓWNA

Kalendarium
Kino"Gryf"
Turystyka

Aktualności

XVI FINAŁ WOŚP W GRYFINIE - dodano: 2008-01-15

W ostatnią niedzielę (13 stycznia 2008r.) w całej Polsce po raz 16 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego Finału była pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Jedną z większych imprez na terenie powiatu gryfińskiego był finał na Placu Barnima w Gryfinie. Około 120 wolontariuszy od samego rana kwestowało na ulicach naszego miasta. Ciągle trwa liczenie pieniędzy. Wiemy już jednak, że udało się zebrać ich więcej niż w roku ubiegłym.


Koncerty na placu Barnima rozpoczęły się o godzinie 16.00. Występowały gryfińskie przedszkolaki, zespoły ze szkół podstawowych z Gryfina i terenu gminy oraz Gryfińskiego Domu Kultury, a także dobrze znany już gryfińskiej publiczności z innych imprez - Zespół Żart.

Występom na scenie towarzyszyły inne atrakcje. LOK w Gryfinie przygotował strzelnicę sportową, Gryfińskie Stowarzyszenie Motocyklistów "Gryfbikers" tradycyjnie zapewniło przejażdżki na motorach dla najmłodszych, pan Darek Paszkowiak przez cały wieczór prowadził Orkiestrową Kolejką a strażacy przygotowali pokaz sprzętu bojowego i gaszenia pożarów. Gryfiński Klub Płetwonurków "Raffer" przygotował szereg atrakcji w Centrum Wodnym "Laguna" i tam zbierał pieniądze na akcję, a sztabie głównym, który mieścił się w Klubie Nauczyciela rozegrano dwa, błyskawiczne turnieje szachowe.Podczas XVI Finału na Placu Barnima odbyła się tradycyjna aukcja gadżetów WOŚP i przedmiotów przekazanych na licytację przez darczyńców. Jak zwykle zgromadzono niezwykle atrakcyjne przedmioty, które można było przez cały tydzień oglądać na stronie www.gdk.com.pl. Byli także darczyńcy, którzy przynosili przedmioty na licytację już w trakcie jej trwania. Łącznie licytowanych było ponad 80 przedmiotów. Najdrożej wylicytowano:
koszulki z autografami piłkarzy "LECH-POZNAŃ" i "WISŁY-KRAKÓW" (darczyńca: Małgorzata Kurowska w imieniu syna Maćka) za 800,00 zł - wylicytował Pan Krzysztof Gruber,
tablica - "PAS DROGI GRANICZNEJ WEJŚCIE ZABRONIONE" (darczyńca: Placówka Straży Granicznej w Gryfinie) za 1.000,00 zł - wylicytowała Pani Anna Pęciak,
rower (darczyńca: Fliegel Textilservice) za 900,00 zł - wylicytowała Pani Wanda Kmieciak
szabla ułańska (darczyńca: Piotr Podleśny) za 1.000,00 zł - wylicytował Pan Robert Trzciński.

Na placu nie zabrakło także ciepłych napojów i posiłków. Było grzane wino, z którym już kolejny rok przyjeżdżają do Gryfina Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gartz, przepyszne ciasta, przygotowane przez gryfińskie przedszkola, a także gorąca grochówka, kiełbasa i kaszanka, o które zadbały Przedszkole nr 5 w Gryfinie i Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców.W tym roku, do gryfińskiego sztabu dołączyły się także inne jednostki i szkoły, które zbierały pieniądze na imprezach zorganizowanych na swoim terenie. Grali z nami: Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Szczecinie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Baniach, Szkoła Podstawowa w Swobnicy i Przedszkole w Widuchowej.

W Baniach rozegrano Turniej Halowej Piłki Nożnej, mecz piłki nożnej i Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych (damsko-męskich). Sprzedawano produkty kuchni wiejskiej przygotowane przez KGW w Baniach. Do wspólnej zabawy przygrywały zespóły "Millenium" i "AGRESSIVE MACHINATOR".

Zbiórce w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP Wydział Zamiejscowy w Szczecinie towarzyszyły liczne konkursy oraz zabawy (między innymi konkurs karaoke), a także licytacje różnych przedmiotów - tu najgorętsza walka rozegrała się o książkę "Kurdowie i Kurdystan", której autorem jest jeden z wykładowców Fuad Somma. Ogromne emocje wywołała licytacja weekendowego pobytu dla dwóch osób, w ośrodku wypoczynkowym w nadmorskiej miejscowości.

To kolejny rok, kiedy wokół tej gorącej idei skupia się coraz więcej chętnych do pomocy osób i instytucji. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za tygodnie przygotowań i wspólne granie 13 stycznia, a darczyńcom za wspaniałe przedmioty, dzięki którym, w tym roku, podczas licytacji zebraliśmy dwa razy więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym.

Sponsorzy i współorganizatorzy XVI Finału WOŚP w Gryfinie:
Gryfiński Dom Kultury, Zespół Elektrowni Dolna Odra, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino - Henryk Piłat, Starosta Gryfiński - Wojciech Konarski, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, Nadleśnictwo Gryfino, Fliegel Textilservice, Czarter - Piotr Ziemba, Bank PEKAO SA, Media Druk - Jarosław Śliwiński, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie, CW LAGUNA, Orkiestrowa Kolejka - Dariusz Paszkowiak, Placówka Straży Granicznej w Gryfinie, Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie, Ochotnicza Straż Pożarna z Chwastnicy, Orkiestra Dęta Zespołu Elektrowni Dola Odra, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Gryfińskie Stowarzyszenie Motocyklistów "GRYFBIKERS", Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Szczecinie, Freiwillige Feuerwehr Gartz (Oder) , Koło Gospodyń z Gryfina, Gryfińskie Przedszkola 1, 2, 3, 4, 5, Gryfińskie Szkoły (SP-1, SP-2, SP-4, Gimnazjum, ZSPG-1, ZSPG-2), GOKiS Banie, Szkoła Podstawowa w Swobnicy, Przedszkole w Widuchowej, Szkoła Podstawowa w Radziszewie, UKS "Biały Pion" (Ewa Lewczuk-Chludzińska, Jolanta, Jabłońska, Marzena Romińska, Małgorzata Kos), LOK w Gryfinie, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców , Honorowi Dawcy Krwi, Gryfiński Klub Płetwonurków "Raffer", "Platon" Trofea Sportowe, Klub Nauczyciela - Elżbieta Smirnow, Barbara i Piotr Podleśny, Marta Rosińska z rodzicami, Bartosz Fabiniak, Sołtys Daleszewa - Arkadiusz Kostrzewa, Pracownia plastyczna GDK, "ASIA" Krzysztof Kozanecki, Rafał Chlasta, Restauracja "AKWARIUM" - Wiesław Kamiński, Chór "Res Musica", Małgorzata Kurowska, Ewa Lewczuk-Chludzińska, Wiesława Tyła, Marek Kozanecki, "Jaga" w Gryfinie, PEC w Gryfinie, Zakład Fryzjerski "KAMEA", Gryfiński Klub Sportowy DELF, Piekarnia Gryfino - Edward Frątczak

Fotorelacja z imprezy:


Dzięki uprzejmości Elżbiety Smirnow gryfiński sztab mieścił się w Klubie Nauczyciela.
Wolontariusze: od prawej Irena Perlik, Hans-Jurgen Ziele, Dorota Krutelewicz-SobieralskaW Gryfińskim Sztabie. Wolontariusze z WSP TWP Wydział Zamiejscowy w SzczecinieLOK w Gryfinie przygotował strzelnicę sportowąGryfińskie Stowarzyszenie Motocyklistów GRYFBIKERSOrkiestra Dęta Zespołu Elektrowni Dolna OdraGryfińskie przedszkola przygotowały przepyszne ciastaGrzane wino przywiezione przez Ochotniczą Straż Pożarną z zaprzyjaźnionego Gartz
cieszyło się ogromną popularnościąTaniec irlandzki bardzo spodobał się gryfińskiej publicznościWolontariuszy nie opuszczał optymizmStrażacy przygotowali pokaz gaszenie pożaruDarek Paszkowiak cały wieczór woził najmłodszych Orkiestrową KolejkąPubliczność zagrzewał Zespól "Żart"Zespół ARKANPamiątkową tablicę z napisem "Pas drogi granicznej wejście zabronione"
wylicytowała za 1.000,00 zł Pani Anna PęciakGryfińscy wolontariusze przy wejściu do sztabuŚwiatełko do niebaZbiórka pieniędzy w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWPZbiórka pieniędzy w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWPWSP TWP - nie brakowało chętnych do konkursu karaokeWSP TWP - Studenci pierwszego roku PolitologiiWOŚP w BaniachWOŚP w Baniach

Najbliższe imprezy 


Archiwum

2005 : 2006 : 2007 : 2008


Koła zainteresowań GDK 

Plastyka | Muzyka | Turystyka | Teatr | Taniec | Film
Świetlice wiejskie

CELUJĄCY Z KULTURY 

Przeglądy ARA
Konkursy  

Wspólnie wypromujmy Wodnika
-------
I Gryfiński Przegląd Artystyczny
 


P O L E C A M Y :
(5kB)
Studio Filmowe 8mm - gryfińskie kino niezależne
(5kB)
(5kB)

Strona główna:O nas:Kontakt:Linki:Działalność:Kalendarium:Kino"Gryf"

Copyrights © 2004 Gryfiński Dom Kultury